Vážení zákazníci, pokud si nejste jisti jakou technologii pro své jezírko vybrat. Nebo máte dotaz k některému z našich produktů, neváhejte nás kontaktovat. Koi kapři, které nabízíme k prodeji lze vyzvednout pouze při osobní návštěvě. O stavu zásob se prosím předem informujte.

Blog a novinky

 

 V našem blogu najdete články o novinkách v oblasti technologií používaných k úpravě jezírkové vody.

Náměty čerpáme z vlastních zkušeností ,které jsme nasbírali nejen školením u evropských výrobců ,ale i při realizacích koupacích a okrasných jezírek.

Od roku 2009 ,kdy jsme začali s prodejem a chovem koi kaprů jsme zažili velké množství situací ,které nám byli inspirací při výběru námi nabízených technologií.

Většinu námi nabízených filtračních technologií jsme měli možnost i sami vyzkoušet  praxi.

Jsme tak schopni nabídnout svým zákazníkům to nejlepší na trhu za ty nejrozumnější ceny.

Clay+ od Air-Aqua je optimální produkt pro přidávání vysoce kvalitních minerálů a stopových prvků do vody

Clay+ od Air-Aqua je optimální produkt pro přidávání vysoce kvalitních minerálů a stopových prvků do vody. Clay+ se skládá z malých jílových granulí a váže proteiny, kladně nabité ionty (včetně amonia) a další kontaminující látky. Díky struktuře jílu má Clay+ dobrou iontovou výměnu a skvělou přilnavost. Clay+ má vysoký obsah montmorillonitu.

S týdenní dávkou dojde ke zřetelnému zlepšení lesku a barevného vývoje Koi.

Dávkování: 10-15 g/m3 týdně. Smíchejte granule s trochou jezírkové vody a rozdělte je po jezírku. Voda bude mít trochu mléčnou barvu, ale to zmizí během 12 až 24 hodin.

Výhody Clay 86:

 • Stimuluje zdravé trávení
 • Obohacuje vodu o esenciální minerály
 • Podporuje vstřebávání stopových prvků
 • Zvyšuje lesk a kvalitu pleti
 • Zintenzivňuje barvu pleti
 • Zlepšuje kvalitu vody

Clay 86 je ultrajemně mletý (menší než 50 mikronů), což zajišťuje optimální řešení a distribuci ve vodě beze zbytku. Díky tomuto extrémně jemnému mletí není Clay 86 odfiltrován bubnovými filtry. Ihned po přidání na sebe váže toxiny, těžké kovy a další nečistoty, které jsou z vody účinně odstraněny.

Použití Clay 86 přesahuje pouhé zlepšení čistoty vody; hraje důležitou roli při podpoře zdraví a pohody ryb. To podporuje zdravé prostředí pro vaše ryby, což má za následek živější barvy a zvýšenou aktivitu. Přírodní minerály v Clay 86 poskytují ekosystému potřebné živiny.

Pokyny pro optimální použití:

 • Týdně rozpusťte 10 až 20 gramů na 1000 litrů vody v jezírku
 • Nejprve smíchejte s omezeným množstvím vody v kbelíku a poté rovnoměrně rozetřete po okrajích jezírka
 • Voda se nejprve zakalí, ale během 24 hodin je opět čistá, v závislosti na filtraci a množství organického materiálu v jezírku

Jíl 86 lze přidat přímo do jídla (1 – 5 %) pro zlepšení trávení a vstřebávání živin.

Sloučenina:

Si02: 54,78 %
Al203: 18,52 %
Fe203: 7,35 %
CaO: 2,41 %
MgO: 3,35 %
K20: 1,18 %
Na20: 0,79
%
P2009 %
Ti.0 7 %

 

Typická mineralogie:

Montmorillonit: 86 %
Křemen: 6 %
Kalcit: 1 %
Slída: 6 %
Plagioklas: 1 %

Poznámka:

 • Skladujte v chladu, suchu a mimo dosah dětí
 • Clay 86 je výhradně určen pro použití v jezírkách a akváriích
 • Při otevírání nevdechujte; neotevírejte výrobek v uzavřeném prostoru
 • Po použití obal řádně uzavřete (zabraňuje absorpci vlhkosti)
Robot na čištění bazénu

AQUAFORTE PRIME BIOPOOL ROBOT 63IQ

Náš plně automatický robot na čištění bazénů  nabízí dobré řešení pro čištění bazénů. Díky inteligentní navigaci, výkonným funkcím sání a kartáče a programovatelným čisticím cyklům zajistí důkladné vyčištění vašeho bazénu bez námahy z vaší strany.

 
BioRotator od Air-Aqua

BioRotator je bubnový filtr v kombinaci s kontinuálně rotujícím biologickým filtrem.

Nejdůležitější vlastnosti na první pohled:

 • více než 5x větší odbourávání odpadních látek bakteriemi ve srovnání s tzv. pohyblivými filtry*
 • rychlejší zrání biologie
 • vhodné pro silně proměnlivé množství rybí osádky/krmení
 • žádné ztráty energie čerpáním vody směrem nahoru ve srovnání s kapkovým filtrem
 • žádné vzduchové čerpadlo -> méně dusíku se rozpouští ve vodě
 • BioRotátory mají velmi nízkou spotřebu energie, malé rozměry, kvalitní výběr materiálů a plně automatický provoz. Jsou vhodné pro gravitační nastavení a lze je použít i jako čerpadlové zapojení. 

  Biologická část je přibližně 60 % nad vodou a tedy v prostředí bohatém na kyslík (20 % oproti max. 4 % kyslíku ve vodě). To zajišťuje optimální saturaci kyslíkem. Efekt kapkového filtru je imitován, aniž by bylo nutné vodu čerpat.

  Vzduchová pumpa je u tohoto typu filtru zbytečná, což výrazně snižuje negativní vliv rozpouštění dusíku ve vodě. Protože materiál biofiltru obklopuje mnohem více kyslíku, zrání filtru je rychlejší a efektivnější. Výkyvy v zatížení krmiva se také snáze absorbují. Amoniak a dusitany jsou odstraněny rychleji a lépe než u filtrů, kde je filtrační materiál zcela ponořen ve vodě. Voda po BioRotatoru je také bohatší na kyslík a ve vodě bohaté na kyslík jsou méně přítomny anaerobní (škodlivé) bakterie.

  Provozní režim:

  Voda stéká do bubnového síta a jsou zde odstraněny nečistoty větší než 70 mikronů (0,07 mm). Snímač hladiny vody měří, zda bubnem stále protéká dostatek vody. Pokud se sítko bubnu příliš ucpe, automaticky se spustí oplach. Nashromážděné nečistoty jsou ze síta zcela automaticky odstraněny vysokotlakým čerpadlem a dopravovány do kanalizace přes trysky a proplachovací skluz.

Stavby jezírek - Stahl

Návrhy a stavby bazénů ,zahradních jezírek , rybníčků a koupacích biotopů s citem pro přírodu

Díky našim dlouholetým zkušenostem, souvisejícím odborným znalostem a technickému porozumění pomáháme zákazníkům realizovat individuální požadavky ještě před zahájením plánování stavby. Díky naší odbornosti dosažené školením a získaným certifikátem od výrobce a novátora námi používaných technologií Vám můžeme nabídnout nejširší sortiment na mezinárodní úrovni.

 

 

Pomoc při plánování

Sdělte nám svá přání, my je pro vás zrealizujeme! Po konzultaci s vámi vám rádi poskytneme výběr nejmodernější technologie

 

Dodávka materiálu

Dodáváme po celém Česku do 14 dnů až 8 týdnů v závislosti na výrobě filtrační technologie.

 

Pomoc při instalaci nebo na stavby na klíč

Výkop a veškeré betonářské práce provedete buď vy a nebo se rozhodnete pro stavbu na klíč. Pro vše máme řešení. Co je samozřejmostí tak po hrubé stavbě si vyberete požadovanou fólii a my převezmeme těsnící práce a montáž filtračního systému.

Naše realizace

 

 

Novinky od Filtreau

Filtreau je přední A-značka v oblasti UV-C technologie a dezinfekce vody. Produkty ničí bakterie, viry a plísně a poskytují křišťálově čistou a čistou vodu v (koi) jezírkách a bazénech.

Filtreau je značka společnosti Wimäca International, která působí z jihu Nizozemska. S více než 30 lety zkušeností a nashromážděnými znalostmi v oblasti UV-C technologie a dezinfekce vody jsme vaším ideálním partnerem pro výrobu celé vaší linky na dezinfekci vody.

Wimäca International vyvíjí a vyrábí všechny své (Filtreau) produkty v Nizozemsku.

Filtreau Main 50XL

Filtreau Main 50XL je filtrační systém nenáročný na údržbu, který poskytuje zdravou a čistou vodu s minimální údržbou, aniž by uživatel musel provádět každodenní údržbu.

Zcela automaticky řízený bubnový filtr v kombinaci s pohyblivým lůžkem/bio komorou činí filtr vhodný pro (koi) jezírka do 80 000 l!

Systém je standardně vybaven 4x vstup (110mm) a 3x výstup (110mm). 
To umožňuje dosáhnout průtoku vody minimálně 50 m3/h!

Filtreau Combi 50 XL

Filtreau Combi 50XL je filtrační systém nenáročný na údržbu, který poskytuje zdravou a čistou vodu s minimální údržbou, aniž by uživatel musel provádět každodenní údržbu.

Zcela automaticky řízený bubnový filtr v kombinaci s pohyblivým lůžkem/bio komorou činí filtr vhodný pro (koi) jezírka do objemu 80 000 l!

Systém je standardně vybaven 4x vstupem (110mm) a 3x výstupem (110mm). To umožňuje dosáhnout průtoku vody minimálně 50 m3/h!

Filtreau Rotate

ROTATE je kombinovaný filtr se samostatnou komorou obsahující rotační buben s +/- 60 litry Hell-X 13 mm jako biologie.    

up, ROTATE je vybaven 2x UV-C 40 Watt Amalgam a velkým SPG motorem.

Řada filtrů AQUAKING RED LABEL

Společnost Aquaking® s hrdostí představuje své vysoce kvalitní filtrační systémy, řadu Red Label.

Základem těchto filtračních řešení je již známý bubnový filtr Red Label. Tento bubnový filtr holandské výroby je vyroben z polypropylenu (PP) a se svou sítovou tkaninou o tloušťce 70 mikronů je tou nejlepší mechanickou filtrací, jakou si lze představit. Vysoce kvalitní inovativní řešení v rámci tohoto bubnového filtru v kombinaci s extrémně snadnou obsluhou činí tento bubnový filtr jedinečným.

Ideálním rozšířením bubnového filtru Red Label je pohyblivý filtr Red Label pro nezbytnou dokonalou biologickou filtraci vody vašeho jezírka. Tato kombinace je sladěna tak, že je zaručena stabilní bakteriální kultura a optimálně probíhá odbourávání škodlivých látek. Naše bezkonkurenční kombinované filtry spojují bubnový filtr Red Label a filtr s pohyblivým ložem v jedné kompaktní filtrační krabici. Kombinované filtry jsou dodávány s průtokem 25, 35, 55 a 75 až do minimálně 180 m3 za hodinu.! Řada Red Label je poháněna extrémně energeticky účinnými čerpadly Red Label. Tato čerpadla nenáročná na údržbu a dlouhá životnost jsou vhodnou hnací silou pro jakýkoli systém, částečně díky jejich nastavitelnému výkonu. Řada Red Label byla vyvinuta na základě dlouholetých zkušeností, nejmodernější techniky a nejlepší profesionální materiály. Všechny produkty řady Red Label mají za cíl zaručit dokonalou kvalitu vody jednoduchým a spolehlivým způsobem. Řada Red Label nabízí kompletní, optimální a vhodné řešení pro každou situaci.

Výhody bubnových a kombinovaných filtrů Red Label:

 • Flexibilní nastavení plug&play.
 • Velmi kvalitní materiály nerezová ocel a polypropylen (PP)
 • Integrované oplachové čerpadlo.
 • Rozprašovací trysky s rychlospojkou.
 • Vysokotlaké čerpadlo 5 bar.
 • Sítové panely se síťovinou z nerezové oceli 70 mikronů.
 • Hnací motor 60 Nm.
 • Odvodňovací žlab se spádem pro lepší odvodnění do kanalizace.
 • Mezisíto vhodné pro velké kapacity čerpadel.
 • Zcela vyrobeno v Nizozemsku.
 • Plně automatické ovládání.
 • Po výpadku napájení se automaticky restartuje.
 • Vícejazyčný popis v holandštině, francouzštině, němčině a angličtině.
 • Intervaly proplachování řízené senzorem.
 • Vestavěná ochrana proti chodu nasucho.
 • Možnost ručního ovládání pro otáčení a oplachování.
 • Magnetická ochrana na zavíracím krytu.
 • Modulární konstrukce, což znamená, že díly lze rychle vyměnit.
 • Filtry s pohyblivým ložem a kombinované filtry jsou dodávány se vzduchovými kameny a biologií.
 • značka CE.
 • 2 roky záruka výrobce na všechny díly, kromě sítových prvků.

 

Jak funguje bubnový filtr Aquaking ®  Red  Label  ?

Bubnový filtr je mechanický předfiltr, který dokáže jednoduchým způsobem odfiltrovat velmi jemné znečištění (až 70 mikronů) z vodního proudu. Voda gravitačně proudí do filtru a protéká vnitřkem bubnu přes síťovinu, na které zůstávají nečistoty. Při určitém stupni znečištění se gázová tkanina zanese, což znamená, že jím projde méně vody. V důsledku toho hladina vody ve filtru klesne na vnější straně gázy. Když voda klesne pod nastavenou úroveň, „uvidí“ to senzor a spustí se cyklus máchání. Pohonný motor zajišťuje, že se buben začne otáčet, přičemž síto tkanina je pomocí trysek rozstřikována dočista pomocí rozprašovacího čerpadla 5 bar. Trysky rozstřikují vodu s nečistotami z vnější strany síta do drenážního kanálu. Tato znečištěná voda je odváděna okapem do kanalizace. Tímto způsobem se obnoví tok síta, takže hladina vody ve filtru stoupne. Senzor detekuje, kdy hladina vody stoupne na požadovanou úroveň a vypne pohon a rozprašovací čerpadlo. Poté se celý cyklus znovu opakuje. Tento systém zajišťuje, že voda, která opouští filtr, neobsahuje částice nečistot, které jsou větší než otvory v tkanině obrazovky nebo 70 mikrometrů. Odstraňování ještě jemnějších částic nečistot není žádoucí, protože to nepříznivě ovlivňuje biologický filtrační účinek následujících prvků vaší filtrační řady. Senzor detekuje, kdy hladina vody stoupne na požadovanou úroveň a vypne pohon a rozprašovací čerpadlo. Poté se celý cyklus znovu opakuje. Tento systém zajišťuje, že voda, která opouští filtr, neobsahuje částice nečistot, které jsou větší než otvory v tkanině obrazovky nebo 70 mikrometrů. Odstraňování ještě jemnějších částic nečistot není žádoucí, protože to nepříznivě ovlivňuje biologický filtrační účinek následujících prvků vaší filtrační řady. Senzor detekuje, kdy hladina vody stoupne na požadovanou úroveň a vypne pohon a oplachové čerpadlo. Poté se celý cyklus znovu opakuje. Tento systém zajišťuje, že voda, která opouští filtr, neobsahuje částice nečistot, které jsou větší než otvory v tkanině obrazovky nebo 70 mikrometrů. Odstraňování ještě jemnějších částic nečistot není žádoucí, protože to nepříznivě ovlivňuje biologický filtrační účinek následujících prvků vaší filtrační řady. 

Jak funguje Aquaking® Red Label plovoucí lůžko?

Ideálním rozšířením bubnového filtru Red Label je filtr s pohyblivým ložem Red Label. Po odstranění hrubých nečistot přes bubnový filtr končí voda v tomto biologickém filtru. V této filtrační fázi se voda dostává do kontaktu s bakteriemi, které rostou na plastovém materiálu, tzv. bionosiči. Množství Biologického materiálu, které by mělo být použito, závisí na množství odpadu, který musí filtr zpracovat. Biomateriál je ve filtru udržován v pohybu vzduchem dodávaným 2 vzduchovými kameny. Pro optimální zpracování odpadu bakteriemi v biofilmu je nutný určitý stupeň „kontaminace“. V důsledku toho není žádoucí, aby předfiltr (bubnový filtr) zachycoval všechny nečistoty, které jsou menší než 70 mikronů.  

Kombinace Red Label bubnového filtru a Red Label plovoucího lůžka jsou sladěny tak, že je zaručena stabilní bakteriální kultura a optimálně probíhá odbourávání škodlivých látek.

Prodejní cena bubnového filtru Red Label, filtru plovoucího lůžka nebo kombinovaného filtru Red Label zahrnuje záruku. Záruční i pozáruční servis a následnou kontrolu odborníkem u vás doma, zda je vše správně nainstalováno hradí zákazník na vlastní náklady. Případné úpravy systému můžeme zajistit také za příplatek. Cena nezahrnuje spojovací materiál.

 

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem