Vážení zákazníci, pokud si nejste jisti jakou technologii pro své jezírko vybrat. Nebo máte dotaz k některému z našich produktů, neváhejte nás kontaktovat. Koi kapři, které nabízíme k prodeji lze vyzvednout pouze při osobní návštěvě. O stavu zásob se prosím předem informujte.
  • 1 z 2
 

Asagi/Yuki asagi

Neohodnoceno
 

Asagi je světle nebo tmavě modrá Koi s červeno-oranžovým vzorem z čelistí, který pokračuje ke konci Koi a poté pokračuje na ocasu a ploutvích . 

Dostupnost Zvolte variantu Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné
Varianta
650 Kč / ks 1 650 Kč / ks 2 000 Kč / ks 5 000 Kč / ks od 650 Kč
580,36 Kč 1 473,21 Kč 1 785,71 Kč 4 464,29 Kč od 580,36 Kč bez DPH
   
Značka Yagenji
Kategorie Nabídka koi kaprů
Záruka 1 rok
Garance doručení
nepoškozeného zboží
 

Modrý odstín Asagi je přerušován pouze rozmazaným až jasně bílým okrajem, který rámuje každou stupnici. To vytváří silný síťový vzor.

Hlava Asagi by měla být krémově bílá s velmi světle modrým leskem. Červené a/nebo černé skvrny, stejně jako rozmazané oblasti na hlavě, znetvořují Asagi. Asagi je pravděpodobně jedním z prvních potomků, kteří vznikli šlechtěním z původního divokého kapra, Magoi. V každém případě jsou Asagi považováni za jednoho z předků Nishikigoi, jak je známe dnes.

Je jisté, že Gunjo Asagi (Asagi s jasně indigově modrou barvou) je předkem všech tmavých barevných variet, jako je Aka a Ki Matsuba.

Naproti tomu Narumi Asagi má v jádru každé stupnice tmavě modrou barvu, kterou obklopuje bílý okraj. Tento bílý okraj pravděpodobně vytvořil bílou základní barvu. Máme tím na mysli Kohaku, Bekko a například Taisho Sanke.

U Asagi je důležité, aby byl Fukurin na zadní straně jasně bílý a aby vzor sítě byl velmi rovnoměrný. U Hi Asagi je důležité, aby Fukurin měl jasnou, rovnoměrnou červenou barvu a aby Koi byl rovnoměrně červený po celém těle, s mlhavým namodralým leskem po celém těle.

Hi Asagi vypadá hodně jako Aka Matsuba (červená Matsuba), ale není kovová a modrá záře u Aka Matsuba také chybí. Vždy se ujistěte, že hlava Asagi není poškozena černými tečkami nebo rozmazanými tmavě zbarvenými skvrnami.

Yuki Asagi , Yuki je japonsky pro sníh a v Evropě se tato varianta také nazývá „Snow Asagi“. Původně jsme začali šlechtit tuto odrůdu křížením chagoi s Matsu Kawabake. To vedlo k nějakému mladému chagoi s bílým útkem na ryskách. Tohoto chlapce jsme pak zkřížili s lehkým Asagi. Nakonec se nakonec objevil takzvaný Yuki Asagi.

yagenji asagi