Vážení zákazníci, pokud si nejste jisti jakou technologii pro své jezírko vybrat. Nebo máte dotaz k některému z našich produktů, neváhejte nás kontaktovat. Koi kapři, které nabízíme k prodeji lze vyzvednout pouze při osobní návštěvě. O stavu zásob se prosím předem informujte.
  • 1 z 2
 

Asagi/Yuki asagi

Neohodnoceno
 

Asagi je světle nebo tmavě modrá Koi s červeno-oranžovým vzorem z čelistí, který pokračuje ke konci Koi a poté pokračuje na ocasu a ploutvích . 

Dostupnost Zvolte variantu Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné
Varianta
650 Kč / ks 1 650 Kč / ks 2 000 Kč / ks 5 000 Kč / ks od 650 Kč
565,22 Kč 1 434,78 Kč 1 739,13 Kč 4 347,83 Kč od 565,22 Kč bez DPH
   
Značka Yagenji
Kategorie Nabídka koi kaprů
Záruka 1 rok
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doruceni zdarma
Doručení až domů
po celé ČR nad 50 000 Kč zdarma
Sleva na další nákup
Sleva na další nákup
Při registraci v e-shopu
 

Modrý odstín Asagi je přerušován pouze rozmazaným až jasně bílým okrajem, který rámuje každou stupnici. To vytváří silný síťový vzor.

Hlava Asagi by měla být krémově bílá s velmi světle modrým leskem. Červené a/nebo černé skvrny, stejně jako rozmazané oblasti na hlavě, znetvořují Asagi. Asagi je pravděpodobně jedním z prvních potomků, kteří vznikli šlechtěním z původního divokého kapra, Magoi. V každém případě jsou Asagi považováni za jednoho z předků Nishikigoi, jak je známe dnes.

Je jisté, že Gunjo Asagi (Asagi s jasně indigově modrou barvou) je předkem všech tmavých barevných variet, jako je Aka a Ki Matsuba.

Naproti tomu Narumi Asagi má v jádru každé stupnice tmavě modrou barvu, kterou obklopuje bílý okraj. Tento bílý okraj pravděpodobně vytvořil bílou základní barvu. Máme tím na mysli Kohaku, Bekko a například Taisho Sanke.

U Asagi je důležité, aby byl Fukurin na zadní straně jasně bílý a aby vzor sítě byl velmi rovnoměrný. U Hi Asagi je důležité, aby Fukurin měl jasnou, rovnoměrnou červenou barvu a aby Koi byl rovnoměrně červený po celém těle, s mlhavým namodralým leskem po celém těle.

Hi Asagi vypadá hodně jako Aka Matsuba (červená Matsuba), ale není kovová a modrá záře u Aka Matsuba také chybí. Vždy se ujistěte, že hlava Asagi není poškozena černými tečkami nebo rozmazanými tmavě zbarvenými skvrnami.

Yuki Asagi , Yuki je japonsky pro sníh a v Evropě se tato varianta také nazývá „Snow Asagi“. Původně jsme začali šlechtit tuto odrůdu křížením chagoi s Matsu Kawabake. To vedlo k nějakému mladému chagoi s bílým útkem na ryskách. Tohoto chlapce jsme pak zkřížili s lehkým Asagi. Nakonec se nakonec objevil takzvaný Yuki Asagi.

yagenji asagi