Vážení zákazníci, pokud si nejste jisti jakou technologii pro své jezírko vybrat. Nebo máte dotaz k některému z našich produktů, neváhejte nás kontaktovat. Koi kapři, které nabízíme k prodeji lze vyzvednout pouze při osobní návštěvě. O stavu zásob se prosím předem informujte.
 

Doitsu Sanke

1 hodnocení
 

Doitsu Sanke je vítaný pohled. Mnoho lidí nyní tyto koi chová v jezírku. Pro Doitsu Sanke platí stejná pravidla jako pro sanke šupinatá.

Dostupnost Zvolte variantu Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné
Varianta
650 Kč / ks 2 000 Kč / ks 5 000 Kč / ks od 650 Kč
580,36 Kč 1 785,71 Kč 4 464,29 Kč od 580,36 Kč bez DPH
   
Značka Aokiya
Kategorie Nabídka koi kaprů
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doruceni zdarma
Doručení až domů
po celé ČR nad 50 000 Kč zdarma
Sleva na další nákup
Sleva na další nákup
Při registraci v e-shopu
 

Nejdůležitějším bodem u Doitsu Sanke je ostré ohraničení kresby. Nemělo by to začínat ani končit rozmazaně. Je důležité, aby začátek a konec červených vzorů byl ostrý jako břitva. Také v černé barvě lidé preferují ostrou a jasnou kresbu.

Původ Doitsu a Leather Nishikigoi
Existuje varianta Doitsu většiny odrůd, které jsme popsali nebo popíšeme. Na výstavách (Doitsu A) však pouze Doitsu Kohaku, Doitsu Sanke a Doitsu Showa představují samostatnou skupinu, a proto se také posuzují.

Název Doitsu je vždy umístěn před odrůdou, takže Doitsu Kohaku, Doitsu Sanke atd.

Doitsugoi byl vyšlechtěn v Rakousku v 17. století a dále se vyvíjel, takže nakonec vznikly dvě odrůdy. Jmenovitě zrcadlový kapr Doitsu (kapr s jednou až někdy třemi řadami velkých šupin podél přirozené a hřbetní linie) a kožený kapr (kapr pouze s šupinami podél hřbetní linie od hlavy ke kořeni ocasu).

Zrcadlového a koženého kapra vyšlechtili mniši v 17. století, aby nemuseli ryby zbavovat těch nepříjemných šupin. Doitsu nakonec pochází z běžného kapra obecného, ​​jak jej najdeme ve všech vodních plochách po celé Evropě. Jinými slovy: Doitsu Variant of the Nishikigoi z Japonska má něco (i když ne o moc víc) z našeho známého měřítka, zrcadla a/nebo koženého kapra.

První zrcadlový a kožený kapr byl přivezen do Japonska ke spotřebě kolem roku 1900 až 1905. Kochigoro Akiyama nejprve zkřížil tyto kapry s Asagi a výsledkem byla první skutečná varianta koi Doitsu, Shusui.

Výška a podsaditá postava zrcadlového kapra, vytvořená příbuzenskou plemenitbou mnichů, hraje u Doitsu Nishikigoi z Japonska často hlavní roli. Zrcadlový kapr se vlivem příbuzenské plemenitby zkrátil a především vzrostl. Protože je to ale v Japonsku považováno za chybu, začalo se intenzivním šlechtěním chovat tuto část ze zrcadlového kapra. Dodnes to stále není 100% úspěšné a Koi se stále rodí s touto vlastností a jsou považováni za nechtěné, a tudíž necenné.

Nejlepší Doitsu Nishikigoi by měl mít protáhlé tělo ve tvaru torpéda jako plně zmenšený Nishikigoi.

Doitsu Sanke