Vážení zákazníci, pokud si nejste jisti jakou technologii pro své jezírko vybrat. Nebo máte dotaz k některému z našich produktů, neváhejte nás kontaktovat. Koi kapři, které nabízíme k prodeji lze vyzvednout pouze při osobní návštěvě. O stavu zásob se prosím předem informujte.
 

Goromo

Neohodnoceno
 

Goromo byl vytvořen po dlouhém křížení z Asagi a normální krevní linie Kohaku. Zpětným křížením prvních šlechtitelských výsledků s Kohaku byl získán obrázek, který vedl k této speciální odrůdě.

Dostupnost Zvolte variantu Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné
Varianta
650 Kč / ks 2 000 Kč / ks 5 000 Kč / ks od 650 Kč
580,36 Kč 1 785,71 Kč 4 464,29 Kč od 580,36 Kč bez DPH
   
Značka Sakazume
Kategorie Nabídka koi kaprů
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doruceni zdarma
Doručení až domů
po celé ČR nad 50 000 Kč zdarma
Sleva na další nákup
Sleva na další nákup
Při registraci v e-shopu
 

Goromo má černý síťovaný vzor přes červené vzory. Díky tomu to vypadá, jako by každá stupnice byla jednotlivě ohraničena černým okrajem. Goromo se dělí do následujících skupin: Ai Goromo, Sumi Goromo nebo Budo Goromo.

Ai Goromo
Ai Goromo je pravděpodobně nejznámější odrůda. Je téměř jisté, že první Goromo vzniklo křížením Asagi a Kohaku. Tato odrůda se objevila v druhé polovině 20. století a první vynikající exempláře byly spatřeny kolem roku 1950. Ai Goromo je bílý Koi s červenými vzory, kde každá červená stupnice je ohraničena modro-černou barvou.

U mladých jedinců charakteristický síťový vzor (Indigo) často ještě není viditelný. Jisté však je, že tyto kopie Ai Goromo se často stávají vynikajícími kopiemi. Člověk také často vidí malé, vysoce kvalitní Ai Goromo, které vypadají jako nečisté Kohaku s malými rozmazanými černými skvrnami.

Když se podíváte na tyto ryby, všimnete si indigové kresby (půlměsíců), která se táhne přes červené vzory Goromo.

Protože samci dokončují rychleji, většina Goromů, kteří vypadají krásně v mladém věku, jsou muži. Indigo se často zhroutí, když Koi stárnou. Indigo se musí nechat vyvinout a čím pomaleji to jde, tím déle vydrží výsledek.

Ačkoli to rychle považujeme za chybu, Goromo smí mít na prsních ploutvích červenou základnu (Motohi). To se však vůbec nepovažuje za chybu. To může být rozhodujícím faktorem pouze pro ekvivalentní kopie.

Sumi Goromo
Se Sumi Goromo je to vlastně opak Ai Goromo. Toto je také bílý Koi. Každá černá stupnice je však zaoblena červeným obrysem. Sumi Goromo má proto extrémně silný vzhled. Často se stává, že Fukurin (definice ostrých hran) této kvality ponechává mnoho přání. Okraje totiž často vyblednou do bílého pozadí. V současnosti je také málo dobrých příkladů.

Budo Goromo
V Budo Goromo má červená barva (Hi) lehce fialový vzhled a vzor šupinek barvy vína. Pokud jsou také uspořádány do vzoru Inazuma, poskytuje to velmi pěkný kontrast na jasně bílé pokožce.

Goromo Showa
Goromo Showa je vzhled sám o sobě. Vínově zbarvená červená s definovaným vzorem indigové sítě, který se táhne přes tyto červené zóny, je nádhera vidět. Černá barva Goromo Showa se skládá ze dvou hloubek barvy. Jak kovově černá barva Showa (Hon Sumi), tak jemná Goromo Sumi.

Dobrých kopií je velmi omezený počet a v tuto chvíli to nevypadá, že by se to v dohledné době změnilo.

Goromo