Vážení zákazníci, pokud si nejste jisti jakou technologii pro své jezírko vybrat. Nebo máte dotaz k některému z našich produktů, neváhejte nás kontaktovat. Koi kapři, které nabízíme k prodeji lze vyzvednout pouze při osobní návštěvě. O stavu zásob se prosím předem informujte.
 

Shusui

Neohodnoceno
 

Shusui je Doitsu odrůda Asagi a také první Doitsu odrůda Niskikigoi. Byla to tedy první ze všech odrůd Doitsu, která byla vyšlechtěna.

Dostupnost Zvolte variantu Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné
Varianta
650 Kč / ks 2 000 Kč / ks 5 000 Kč / ks od 650 Kč
580,36 Kč 1 785,71 Kč 4 464,29 Kč od 580,36 Kč bez DPH
   
Značka Maruhiro
Kategorie Nabídka koi kaprů
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doruceni zdarma
Doručení až domů
po celé ČR nad 50 000 Kč zdarma
Sleva na další nákup
Sleva na další nákup
Při registraci v e-shopu
 

Jasně modrá na hladké pokožce byla v té době tak zvláštní, že se Koiům přezdívalo Shu (podzim). To dalo vzniknout jménu Shusui.

Zpočátku byla červená stále velmi zmatená a často ani nebyla přítomna. První exempláře, jak je známe dnes, byly vytvořeny kolem roku 1930. Existují tři typy Shusui, včetně Hanna Shusui, Hi Shusui a Ki Shusui.

Hanna Shusui
Hanna Shusui je Shusui, kde červená je mezi středovou čárou (přirozená) a šupinami na zadní čáře. Červená na břiše je volná a měla by končit pod středovou čarou. U nejlepší Hanny Shusui by červená neměla být na žádné z ploutví.

Ahoj Shusui
Toto Shusui je převážně červené. Červená se objevuje od břicha a pokrývá celé tělo až po hřbetní ploutev. Existují exempláře, které jsou celé červené, včetně hlavy. Nejkrásnější jsou ale ty, které mají bílou hlavu a kde je červený pouze základ ploutví a zbytek ploutví vyzařuje zářivě bílou barvu. Pěkné, rovnoměrné umístění červené na obou čelistech je u Shusui považováno za velmi cenné.

U Shusui je důležité, aby ryska na zadní straně byla v přímé linii a váhy byly umístěny pěkně rovně za sebou. Je také důležité, aby šupiny začínaly hned za hlavou a žádná nechyběla, aby vzor přerušila. Šupiny by měly mít pěknou, až tmavě modrou barvu.

S vyšší hodnotou PH vody může Shusui, stejně jako Asagi, časem velmi ztmavnout, a proto není vhodný pro žádné výstavy koi. Protože jiné odrůdy těží z mírně vyššího PH (mezi 7,5 a 8), Shusui a Asagi se stále více pěstují podle těchto požadavků.

Konstantní Shusui a/nebo Asagi je však v tomto bodě z tohoto důvodu stále nákladná záležitost. To může být často rozdíl mezi 35 cm Shusui stojí 500,00 Euro a 35 cm stojí 2500 Euro. Je také pravda, že červená barva je jasně odlišná od červené barvy, mimo jiné, Kohaku. Červená barva Shusui by měla být jasná a ohnivě červená.

Ki Shusui
Kresby Ki Shusui jsou stejné jako kresby Hanna Shusui. Nicméně, červená Hanna Shusui je žlutá v Ki Shusui. Tento Ki Shusui je i dnes extrémně vzácný.

Shusui