Vážení zákazníci, pokud si nejste jisti jakou technologii pro své jezírko vybrat. Nebo máte dotaz k některému z našich produktů, neváhejte nás kontaktovat. Koi kapři, které nabízíme k prodeji lze vyzvednout pouze při osobní návštěvě. O stavu zásob se prosím předem informujte.
 

Kohaku

Neohodnoceno
 

Kohaku je bílý Koi s červenými znaky

Dostupnost Zvolte variantu Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné
Varianta
650 Kč / ks 2 000 Kč / ks 5 000 Kč / ks od 650 Kč
580,36 Kč 1 785,71 Kč 4 464,29 Kč od 580,36 Kč bez DPH
   
Značka Hoshikin
Kategorie Prodej koi
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doruceni zdarma
Doručení až domů
po celé ČR nad 50 000 Kč zdarma
Sleva na další nákup
Sleva na další nákup
Při registraci v e-shopu
 

Kohaku je v současnosti stále nejoblíbenějším Koi v Japonsku. To znamená, že požadavky na kvalitu dobrého Kohaku jsou velmi vysoké. V posledních letech jste viděli, že Sanke a Showa získávají stále více pozornosti na velkých výstavách. Nejen kvůli jejich vzhledu, ale především kvůli stále vyšší kvalitě, kterou pěstitelé produkují.

První Kohaku pocházejí přibližně z roku 1880 a byly to žlutobílé ryby s několika malými oranžovo-červenými znaky, které dnes označujeme jako skvrny. Tyto skvrny byly vyšlechtěny v průběhu asi 10 let, aby se staly prvním skutečně vzorovaným Kohaku.

Jakmile byla dědičnost dostatečně zastoupena v rodičovských párech, mohlo se v následujících letech stále více pracovat na lepší kvalitě kůže. To znamenalo a stále znamená, že je učiněn pokus o maximalizaci lesku a pigmentace červené a bílé.

V průběhu let se také stávalo stále důležitějším dosáhnout co nejostřejších okrajů červené pigmentace (Kiwa-Sashi). Je třeba poznamenat, že červený základ na prsních ploutvích (Motohi nebo Motoaka) není považován za chybu, pokud je Koi jinak optimální. Je žádoucí, aby červená v ploutvi byla součástí označení na těle. Ta tedy musí pokračovat od těla do ploutve.

Červená na hlavě.

Je vhodnější, aby červená začínala přibližně u nosních dírek a poté směřovala dopředu. V ideálním případě by červená neměla přetékat přes oči nebo žaberní ploténky. Toto pravidlo platí pro většinu odrůd, ale především pro Sanke a Showa.

Vzhledem k tomu, že Kohaku je jednou z nejstarších odrůd, bylo v průběhu let vyvinuto několik různých tříd, z nichž každá má své vlastní jméno. Tyto třídy jsou podrobněji diskutovány níže.

Různé typy Kohaku jsou:

Nidan Kohaku
Nidan Kohaku je dvoukrokové Kohaku, kde červená barva začíná přednostně na přední části hlavy. Tím chci říct, že červená nejlépe začíná od nosních dírek nebo těsně za nimi. Druhý krok je nejlepší začít těsně za prsními ploutvemi. Bílé oddělení mezi oběma vzory by také nemělo být příliš velké, ale rozhodně ani příliš malé. Pokud je poměr obou vzorů téměř stejný, bude to přínosem i pro Nidan Kohaku.

Sandan Kohaku
Sandan Kohaku je tříkrokové Kohaku, pro které platí totéž, co pro Nidan Kohaku. První červená kresba by měla začínat blízko přední části ryby. Další dva kroky by měly být relativně za prvním krokem. Čím podobnější jsou kresby a vzory na levé a pravé straně ryby, tím vyšší je odhadovaná potenciální hodnota Koi.

Yondan Kohaku
Yondan Kohaku je čtyřkrokový Kohaku. Protože většina Yondan Kohaku má menší první označení na hlavě než Nidan a Sandan Kohaku, tato odrůda se často nesprávně nazývá Maruten Kohaku. Nicméně u Maruten Kohaku by první označení na hlavě mělo být centrální a co nejkulatější. U Yondan Kohaku často vidíte počáteční vzor, ​​který začíná před očima a často dokonce na rtech a rozšiřuje se mírně nad ramena Koi. Další kroky jsou často jen oddělené od sebe a rozmístěné po zbytku těla. Chovatelé koi často věnují zvýšenou pozornost tomu, aby poslední kresba skončila těsně před kořenem ocasu.

Maruten Kohaku
Maruten Kohaku se může skládat ze dvou, tří, čtyř atd. kroků. Charakteristickým znakem Maruten Kohaku je kulatá izolovaná tečka na hlavě Koi. Chyba se často dělá s Maruten Kohaku, aby se zaměnila s Tancho Kohaku. Tancho Kohaku však nesmí na svém těle vykazovat žádnou červenou kromě červené tečky na hlavě. Jakékoli červené znaky na těle okamžitě odkazují tuto rybu na skupinu Maruten.

Kuchibeni Kohaku
Tato velmi oblíbená odrůda Kohaku se také často nazývá líbající Koi. Možná s tím souvisí přeložený název rtěnka. Jak můžete hádat, tento Kohaku má červené rty. Takže zbytek výkresu může být jakékoli jiné odrůdy. Pokud je uvedeno celým jménem, ​​jako například Maruten Kohaku s červenými rty, měli byste ve skutečnosti říci „Kuchibeni Maruten Kohaku“.

Menkaburi Kohaku
Menkaburi Kohaku se vyznačuje červenou hlavou, která často vypadá jako klobouk na hlavě. Opět lze zbytek jeho těla rozdělit na jeden, dva, tři nebo více kroků. Je důležité, aby červená pokrývala většinu hlavy.

Ahoj Kohaku
Slovo Hi Kohaku (červené Kohaku) mluví samo za sebe. Červený vzorek by měl od začátku probíhat bez přerušení po těle. To jasně posiluje tento jeden prvek Koi. Zvláště pokud je bílé pozadí čisté a červená kresba nevykazuje žádné rozmazání (Kiwa). V dnešní době se však jen zřídka vidí dobré exempláře této odrůdy.

Inazuma Kohaku
Inazuma znamená v japonštině blesk. Červený vzor by měl od začátku plynule probíhat z levé strany na pravou stranu těla. To jasně umocňuje ten jeden červený prvek, který vypadá jako blesk. Zvláště pokud je bílé pozadí čisté a červená kresba nevykazuje žádné rozmazání (Kiwa). Dobré exempláře této odrůdy však člověk vidí jen zřídka.

Tancho Kohaku
Nazývá se také japonská vlajka nebo jednoduše japonský symbol. Tento Koi může být charakterizován pouze červenou tečkou, nejlépe umístěnou ve středu hlavy. Zvláštní pozornost je třeba věnovat zajištění toho, aby Hi (červená) byla hluboce zastoupena a aby konce červené kresby nevykazovaly žádné nebo prakticky žádné oslabení (rozmazání). Na zbytku těla by neměla být absolutně žádná červená. Důležité je také dbát na čistotu bílé. To by mělo být velmi světlé a lesklé.

Kohaku