Vážení zákazníci, pokud si nejste jisti jakou technologii pro své jezírko vybrat. Nebo máte dotaz k některému z našich produktů, neváhejte nás kontaktovat. Koi kapři, které nabízíme k prodeji lze vyzvednout pouze při osobní návštěvě. O stavu zásob se prosím předem informujte.
 

Sanke

Neohodnoceno
 

Taisho Sanke je bílý Koi s červenými a černými znaky

Dostupnost Zvolte variantu Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné
Varianta
650 Kč / ks 2 000 Kč / ks 5 000 Kč / ks od 650 Kč
580,36 Kč 1 785,71 Kč 4 464,29 Kč od 580,36 Kč bez DPH
   
Značka Maruhide
Kategorie Prodej koi
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doruceni zdarma
Doručení až domů
po celé ČR nad 50 000 Kč zdarma
Sleva na další nákup
Sleva na další nákup
Při registraci v e-shopu
 

Tuto velmi oblíbenou odrůdu obvykle nazýváme jednoduše Sanke. Podle většiny zpráv pochází Sanke z křížení mezi Kohaku s malými černými skvrnami a Bekko. První Bekko byly neúspěšné chovné exempláře z linií Kohaku. Protože však Bekko vykazoval větší černé skvrny než malé černé skvrny Kohaku, křížení už nic nestálo v cestě.

Jedním z prvních chovatelů Sanke byl Torazo, který má na svědomí některé z nejznámějších sankových krevních linií, které dodnes patří k absolutní špičce.

V posledních letech se chov stále více zaměřuje na to, čemu říkáme moderní Sanke. Jedná se o Sanke s jasným vzorem Kohaku, kde černá jako malé znaky zdobí červené a bílé prvky.

V předchozích letech byl Sanke skutečně pěstován na několika černých prvcích a ty byly také větší než moderní Sanke. Ve skutečnosti Sanke s více černými často již nejsou nebo jsou sotva rozeznatelné od moderní Showa. I zde lidé začali chovat na Showa se znaky Kohaku a jasně méně černými, než tomu bylo dříve.

Existují také různá pododdělení pro Taisho Sanke, která, stejně jako Kohaku, vedou k různým jménům Sanke. Mnoho z těchto názvů je stejných jako u linií Kohaku. Víme mimo jiné:

Kuchibeni Sanke
Jedná se o Sanke s velkými bílými plochami, na kterých v silném kontrastu vystupuje červená a černá.

Maruten Sanke
Sanke s červenou tečkou na hlavě a pak červenou na těle.

Aka nebo Hi Sanke
Sanke s plným a těžkým červeným vzorem po celém těle.

Nidan Sanke
Dvoukrokový Sanke.

Sandan Sanke
Tříkrokový Sanke.

Yondan Sanke
Čtyřkrokový Sanke.

Tancho Sanke
Sanke pouze s červenou tečkou na hlavě a malými černými znaky na těle.

Taisho Sanke, kde je černá zastoupena pouze na bílé, se nazývá Subo Sumi. Tento Sanke je jedním z nejvzácnějších, ale také nejdražších chovatelských výsledků.

Sanke