Vážení zákazníci, pokud si nejste jisti jakou technologii pro své jezírko vybrat. Nebo máte dotaz k některému z našich produktů, neváhejte nás kontaktovat. Koi kapři, které nabízíme k prodeji lze vyzvednout pouze při osobní návštěvě. O stavu zásob se prosím předem informujte.
 

Showa

Neohodnoceno
 

Showa Sanshoku je černý Koi s červenými a bílými znaky

Dostupnost Zvolte variantu Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné
Varianta
650 Kč / ks 2 000 Kč / ks 5 000 Kč / ks 18 000 Kč / ks od 650 Kč
565,22 Kč 1 739,13 Kč 4 347,83 Kč 15 652,17 Kč od 565,22 Kč bez DPH
   
Značka Maruhiro
Kategorie Prodej koi
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doruceni zdarma
Doručení až domů
po celé ČR nad 50 000 Kč zdarma
Sleva na další nákup
Sleva na další nákup
Při registraci v e-shopu
 

Tuto odrůdu také většinou nenazýváme celým jménem, ​​ale jednoduše zkráceně na jméno Showa. Podle mého názoru nejoblíbenější ryba mezi nadšenci koi mimo Japonsko.

Mezi obdobím prvního Taisho Sanke a Showa Sanshoku je jen několik let. První výsledky šlechtění obou odrůd pocházejí z doby kolem roku 1925. První Showa pocházejí z oblasti v Japonsku zvané Showa. První showy zde byly vyšlechtěny křížením Ki Utsuri a Kohaku. Regionální název Showa se pak této rybě udržel a udržel se dodnes.

V posledních letech byla Showa, stejně jako Sanke, značně vylepšena a často vidíte, že Showa nebo Sanke vyhrávají nejvyšší tituly, zatímco v minulosti to bylo téměř vyhrazeno pouze pro Kohaku. Zvláště nyní, když jsou Showa a Sanke vyšlechtěni s jasnými charakteristikami Kohaku.

Showa lze také zařadit do různých kategorií. Velký rozdíl mezi Sankem a Showou je v tom, že Sanke nesmí mít černou na hlavě a Showa je povolena. Montuguro (černé košíčky na spodní straně ploutví) je také velmi důležité a skutečnou charakteristikou Showa. Sanke může mít černé pruhy na ploutvích, ale nikdy žádný černý Sumi základ. Víme mimo jiné:

Kindai Showa
Jedná se o Showu s velkými bílými plochami, na kterých v silném kontrastu vystupuje červená a černá.

Ahoj Showa
Toto je převážně červený Koi na černém pozadí s malými bílými pruhy mezi červenými a černými znaky.

Maruten Showa
Hlavu Maruten Showa zdobí opět kulatá červená tečka, ale na zbytku těla jsou i červené kresby.

Kin Showa
Kin Showa je Showa s kovovým leskem po celém těle. Nejznámější z metalických Showa je Kin Ki Showa. Jedná se o nažloutlou metalickou lesklou Showa. Červená varianta, nebo jinými slovy Kin Showa, je extrémně vzácný Koi.

Tancho Showa
Stejně jako u Tancho Kohaku a Tancho Sanke může být červená pouze na hlavě a ne na zbytku těla. Tancho Showa samozřejmě musí mít na těle černou.

Showa