Vážení zákazníci, pokud si nejste jisti jakou technologii pro své jezírko vybrat. Nebo máte dotaz k některému z našich produktů, neváhejte nás kontaktovat. Koi kapři, které nabízíme k prodeji lze vyzvednout pouze při osobní návštěvě. O stavu zásob se prosím předem informujte.
 

Showa

Neohodnoceno
 

Showa Sanshoku je černý Koi s červenými a bílými znaky

Dostupnost Zvolte variantu Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné
Varianta
650 Kč / ks 2 000 Kč / ks 5 000 Kč / ks 18 000 Kč / ks od 650 Kč
580,36 Kč 1 785,71 Kč 4 464,29 Kč 16 071,43 Kč od 580,36 Kč bez DPH
   
Značka Maruhiro
Kategorie Prodej koi
Garance doručení
nepoškozeného zboží
 

Tuto odrůdu také většinou nenazýváme celým jménem, ​​ale jednoduše zkráceně na jméno Showa. Podle mého názoru nejoblíbenější ryba mezi nadšenci koi mimo Japonsko.

Mezi obdobím prvního Taisho Sanke a Showa Sanshoku je jen několik let. První výsledky šlechtění obou odrůd pocházejí z doby kolem roku 1925. První Showa pocházejí z oblasti v Japonsku zvané Showa. První showy zde byly vyšlechtěny křížením Ki Utsuri a Kohaku. Regionální název Showa se pak této rybě udržel a udržel se dodnes.

V posledních letech byla Showa, stejně jako Sanke, značně vylepšena a často vidíte, že Showa nebo Sanke vyhrávají nejvyšší tituly, zatímco v minulosti to bylo téměř vyhrazeno pouze pro Kohaku. Zvláště nyní, když jsou Showa a Sanke vyšlechtěni s jasnými charakteristikami Kohaku.

Showa lze také zařadit do různých kategorií. Velký rozdíl mezi Sankem a Showou je v tom, že Sanke nesmí mít černou na hlavě a Showa je povolena. Montuguro (černé košíčky na spodní straně ploutví) je také velmi důležité a skutečnou charakteristikou Showa. Sanke může mít černé pruhy na ploutvích, ale nikdy žádný černý Sumi základ. Víme mimo jiné:

Kindai Showa
Jedná se o Showu s velkými bílými plochami, na kterých v silném kontrastu vystupuje červená a černá.

Ahoj Showa
Toto je převážně červený Koi na černém pozadí s malými bílými pruhy mezi červenými a černými znaky.

Maruten Showa
Hlavu Maruten Showa zdobí opět kulatá červená tečka, ale na zbytku těla jsou i červené kresby.

Kin Showa
Kin Showa je Showa s kovovým leskem po celém těle. Nejznámější z metalických Showa je Kin Ki Showa. Jedná se o nažloutlou metalickou lesklou Showa. Červená varianta, nebo jinými slovy Kin Showa, je extrémně vzácný Koi.

Tancho Showa
Stejně jako u Tancho Kohaku a Tancho Sanke může být červená pouze na hlavě a ne na zbytku těla. Tancho Showa samozřejmě musí mít na těle černou.

Showa