Vážení zákazníci, pokud si nejste jisti jakou technologii pro své jezírko vybrat. Nebo máte dotaz k některému z našich produktů, neváhejte nás kontaktovat. Koi kapři, které nabízíme k prodeji lze vyzvednout pouze při osobní návštěvě. O stavu zásob se prosím předem informujte.
  • 1 z 2
 

Kikokuryu/Beni Kikukuryu

Neohodnoceno
 

Kikokuryu byl ve skutečnosti zpočátku vedlejším produktem výsledků šlechtění Beni Kumonryu. S Beni Kikokuryu byl učiněn pokus dodat černé a bílé Kikokuryu také červenou.

Dostupnost Zvolte variantu Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné
Varianta
650 Kč / ks 2 000 Kč / ks 5 000 Kč / ks od 650 Kč
580,36 Kč 1 785,71 Kč 4 464,29 Kč od 580,36 Kč bez DPH
   
Značka Yamasan
Kategorie Nabídka koi kaprů
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doruceni zdarma
Doručení až domů
po celé ČR nad 50 000 Kč zdarma
Sleva na další nákup
Sleva na další nákup
Při registraci v e-shopu
 

hov pro Beni Kumonryu také zahrnoval Koi, které nyní známe jako Kikokuryu. Tato pokrevní linie je nyní stejně vytříbená jako Beni Kumonryu.

Kikokuryu a Beni Kikokuryu jsou nyní mnohem stabilnější než v minulosti. V minulosti měly tyto dvě odrůdy často stejný problém jako Kumonryu. Totiž změna

vzory. V dnešní době je to zjevně mnohem méně.

Existuje také jasný rozdíl mezi (Beni) Kumonryu a (Beni) Kikokuryu, a sice že Kikokuryu je kovová ryba. Hlavní roli zde samozřejmě hrálo kovové dědictví Kikusui.

Beni Kikokuryu je kovový koi, stejně jako Kikokuryu. Obvykle vidíte, že Beni Kikokuryu se skládá ze 3 až 4 barev. A to zlatočervená, černá, šedá a bílá. Méně často je uvidíte v barvách červené, šedé, bílé a černé.

Tato odrůda, stejně jako Beni Kumonryu, vznikla křížením Kumonryu a Kikusui. Cílem je a bylo získat Kumonryu bez bílé, ale s červenou a také stabilnější vůči změnám než Kumonryu. Zpočátku byla tato odrůda také méně stabilní.

To však nezastavilo enormně zvýšenou popularitu tohoto Koi. A nutno také říci, že na dobré exempláře je radost pohledět. Zejména obvykle šedočerná barva v kontrastu s jasně červenou nebo zlatočervenou barvou laku dává snovou, téměř malovanou scénu.

Beni kikokuryu