Vážení zákazníci, pokud si nejste jisti jakou technologii pro své jezírko vybrat. Nebo máte dotaz k některému z našich produktů, neváhejte nás kontaktovat. Koi kapři, které nabízíme k prodeji lze vyzvednout pouze při osobní návštěvě. O stavu zásob se prosím předem informujte.
  • 1 z 2
 

Kumonryu/Beni Kumonryu

Neohodnoceno
 

Kumonryu je tmavě černý Doitsu Koi s jasně bílými vzory. Beni Kumonryu bylo vytvořeno z křížení mezi Beni Kumonryu x Kikusui.

Dostupnost Zvolte variantu Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné
Varianta
650 Kč / ks 2 000 Kč / ks 5 000 Kč / ks od 650 Kč
580,36 Kč 1 785,71 Kč 4 464,29 Kč od 580,36 Kč bez DPH
   
Značka Ikarashi
Kategorie Nabídka koi kaprů
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doruceni zdarma
Doručení až domů
po celé ČR nad 50 000 Kč zdarma
Sleva na další nákup
Sleva na další nákup
Při registraci v e-shopu
 

V zemích mimo Japonsko je tento Koi také popisován jako Orca Koi kvůli jeho podobnosti s touto velrybou.

Kumonryu je poměrně citlivý na kolísání teploty a kvalitu vody. To může změnit jeho bílé vzory. To může způsobit, že koi získá úplně jiný vzhled. Aby se tomu co nejvíce zabránilo, je důležité si uvědomit, že bílá kůže by měla být co nejbělejší, zvláště u mladých Kumonryu. Modrý odstín často dává hodně černé později v životě a je také známkou nestabilního Kumonryu. Bohužel, čím horší je kvalita Kumonryu, tím rychleji a častěji dochází k těmto typům změn.

I když je Kumonryu stabilnější ve svých vzorech, zřídka vidíme, že opouští chovatele, když Tosai. Je to proto, že cena takových ryb je mnohem vyšší než Nisai nebo starší. Proto se stáj Kumonryu přednostně neprodávají první 2 až 3 roky. Nejlepší je vidět plný potenciál Kumonryu, když je starší než jeden rok.

U malých Kumonryu věnujte zvláštní pozornost tomu, aby světlé vzory na rybách neměly namodralý vzhled. Jak Kumonryu stárne, obvykle zčerná, přičemž konečný efekt je příliš tmavý až úplně černý Koi. Chcete-li získat skutečnou bílou, musíte si koupit Kumonryu, které jsou krémově bílé i v mladém věku.

Protože se však jedná o stabilnější Kumonryu, musíte také sáhnout mnohem hlouběji do kapsy.

U dobrých vzorků je také důležité věnovat velkou pozornost tomu, že oddělení bílé a černé je velmi ostré.

 Ty nemetalické s červenou byly první Beni Kumonryu. Beni Kumonryu bylo na začátku velmi nestabilní, ale díky dalšímu vývoji a také prostřednictvím jiných kultur s Kumonryu a Doitsu Kohaku bylo investováno hodně energie do toho, aby bylo Beni Kumonryu stabilnější. To se v posledních letech odráží na kvalitě této speciální odrůdy.

Beni Kumonryu


Kumonryu